Kabinet pro studium vědy, techniky a společnosti

kabinet-pro-studium-vedy-techniky-a-spolecnosti

Kabinet pro studium vědy, techniky a společnosti se věnuje systematickému interdisciplinárnímu výzkumu vztahů vědy, techniky a společnosti. Tento výzkumný obor zkoumá vědu a techniku jako integrální složky kulturního, sociálního, ekonomického a ekologického kontextu společnosti. Teoretická práce Kabinetu se orientuje na výzkum změn v soudobém postavení vědy, jejích poznávacích i společenských funkcí, změn vztahů soudobé vědy k nejdůležitějším sociálním a ekonomickým procesům, studium teoretických základů vědní politiky (problematika hodnocení výzkumu, komparace výzkumných systémů zemí EU a ČR) a na analýzu cest k vytváření "společnosti vědění" z hlediska transformace vědy a výzkumu.

 

 

Kabinet pro studium vědy, techniky a společnosti se účastní projektu ResInfra@DR (Facilitating macro-regional scope and link up to socio-economic actors od research infrastructure in the Danube Region). Projekt je spolufinancován z prostředků ve fondech EU (ERDF - European Regional Development Fund, IPA - Instrument for Pre-Accession Assistance).

http://www.interreg-danube.eu/resinfra-dr

Evropský projekt má za cíl podpořit rozvoj výzkumných infrastruktur v Podunajském regionu zejména s ohledem na sociálně-ekonomické potřeby regionu a makroregionální spolupráci. Jádrem projektových aktivit je rozšíření a zkvalitnění znalostní a expertní báze vědní a inovační politiky orientované na zakládání a modernizaci výzkumných infrastruktur.

logo ResInfra

 

14-12-2012 12:40:34

Kontakt

Kabinet pro studium vědy, techniky a společnosti
Jilská 1, 110 00 Praha 1
tel.: (+420) 221 183 201
fax: (+420) 222 220 726
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Zvětšit mapu